„Jacek Siedlecki” - piwo regionalne

„Jacek Siedlecki” - piwo regionalne

Legenda o Jacku - siedleckim Kowalu.
"Żył kiedyś na siedleckim przedmieściu, zwanym Piaskami Starowiejskimi, młody kowal Jacek, obdarzony niepospolitą siłą, kruszył podkowy , unosił wozy i potrafił powalić na ziemię byka. Pewnego razu, przejeżdżającej starowiejskim traktem księżnej Aleksandrze odpadło koło od karety. Wezwany na pomoc kowal Jacek , naprawił uszkodzoną oś, po czym ująwszy jedną ręką brzeg pochylonej karety, podniósł ją bez wysiłku, a drugą ręką założył koło. Zachwycona tym widokiem księżna, która jak na niewiastę była również niezwykle silna (złośliwi powiadali, że rozgniewana na swego małżonka potrafiła go wychylić za okno i grozić, ze puści do chwili, aż jej nie przeprosił), zaproponowała Jackowi służbę w pałacu. Kowal chętnie przystał na propozycję księżnej. Podczas budowy nowego ratusza, Jacek wdał się w bójkę z jednym z robotników, w wyniku której człowiek ten zmarł. W mieście zawrzało, oburzeni mieszkańcy zażądali surowej kary dla kowala. Jacek, będący nadal ulubieńcem księżnej, uniknął jednak kary, a został jedynie skazany na banicję, opuścił więc miasto i odtąd wszelki słuch po nim zaginął ...
Tymczasem ratusz wykończono, a księżna wciąż ciepło wspominająca Jacka rozkazała wykuć figurę z kamienia lub brązu przedstawiającą mocarza i umieścić ją na szczycie wieży. Odtąd miał on stać wysoko, miedzy niebem a ziemią i trudzić się przez wieki obarczony ciężarem swojego grzechu ..."
Podążając za legendą, po wydarzeniach jakie miały miejsce w XVIII w, przy budowie ratusza
skazany na banicję kowal Jacek, nigdy już się w Siedlcach nie pojawił, ale czy na pewno?
Czy ulubieniec księżnej Anny z Czartoryskich Ogińskiej, która uratowała mu życie, nie chciał
okazać jej wdzięczności? Jak księżna Anna znosiła rozłąkę z mocarnym kowalem?
No i jak właściwie potoczyły się dalsze losy protegowanego księżnej?
Na te i inne pytania musimy sobie odpowiedzieć sami, a jeszcze lepiej w grupie przyjaciół
spożywając ten złocisty trunek.

„Jacek Siedlecki” – to drugi brand, który powstał na bazie współpracy z Browarem Staropolskim.

Dostępność:

  • „Jacek Siedlecki” – piwo Jasne
  • „Jacek Siedlecki”- piwo Chmielowe

 

Wdrożenie sierpień 2016 r.

Bedok Beverages Polska

ul. Spokojna 50, 08-400 Sulbiny

537 364 621

biuro@bedokbeverages.pl

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.